Amir Pourmand (18 of 23).jpg

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، سردار سرتیپ پاسدار احمد وحیدی در حاشیه مراسم رونمایی از جنگنده «قاهر 313» در جمع خبرنگاران، با تبریک این موفقیت بزرگ که به گفته وی در راستای تحقق فرامین فرمانده کل قوا به منصه ظهور رسیده است، اظهار کرد: کلیه مراحل طراحی و ساخت جنگنده بومی قاهر 313 توسط دانشمندان و متخصصان اقتدارآفرین سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع انجام شده است.
وحیدی در تشریح ویژگی های این جنگنده گفت: این جنگنده پیشرفته با مشخصات ظاهری منحصر به فرد، دارای سطح مقطع راداری بسیار کم و همچنین قابلیت انجام عملیات پروازی در ارتفاع پست است.
وی، بهره گیری از مواد پیشرفته در ساخت هواپیما و سیستم های الکترو اویونیک پیشرفته را از دیگر ویژگیهای جنگنده قاهر 313 برشمرد.
وزیر دفاع با بیان اینکه "این جنگنده توانایی حمل تسلیحات پیشرفته بومی را دارد و از قدرت تهاجمی بالا برخوردار است"، گفت: جنگنده قاهر حقیقتا نمادی برجسته ای از نبوغ، خلاقیت و جسارت فرزندان برومند و برنادل ملت ایران در وزارت دفاع است.
وی، قابلیت نشست و برخاست با طول باند کوتاه و تعمیر و نگهداری آسان و سریع را از دیگر ویژگی های هواپیمای قاهر 313 عنوان کرد.
وحیدی همچنین افزود: هواپیمای جنگنده قاهر ثمره قدرت، ایمان، همت و رشد و بالندگی پرورش یافتگان مکتب خمینی(ره) و خامنه ای عزیز است که در آغاز طلیعه سی و چهارمین سالگرد انقلاب اسلامی با این اقدام افتخارآفرین، افزایش اقتدار ملی و ارتقای قدرت بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران را رقم زدند.
وزیر دفاع همچنین با بیان اینکه "فرم این هواپیمای جنگنده، فرمی بدیعی و شکل آن تازه است"، تاکید کرد: این جنگنده با جنگنده های پیشرفته دنیا از نظر فرم و شکل رقابت می کند.
وی با بیان اینکه "ما قدرت تولید سریع این جنگنده را داریم و می توانیم به اندازه کافی و در زمان های کوتاه و در صورت نیاز آن را تولید کنیم"، گفت: مدت کمی برای طراحی و ساخت این جنگنده به کار گرفته شد و این نشان از توان بالای متخصصان و دانشمندان ایران زمین دارد.
وزیر دفاع در ادامه سخنان خود به زمان صرف شده برای طراحی و ساخت جنگنده قاهر 313 اشاره کرد و افزود: مدت کمی برای طراحی این جنگنده به کار گرفته شده است و این نشان از توان بالای متخصصان ملت ایران دارد.
وحیدی در پاسخ به این پرسش که "پیام تولید این هواپیمای جنگنده برای دشمنان و دوستان چیست؟"، گفت: برای دشمنان ما موجب کینه، ناراحتی و دغدغه خاطر آنها می شود، چراکه جمهوری اسلامی ایران با قدرت از منافع خود دفاع می کند و در جای لازم، برای دفاع از خاک و منافع خود از توان تسلیحاتی اش استفاده می کند؛ البته دوستان جمهوری اسلامی ایران از پیشرفت های جمهوری اسلامی خوشحال می شوند.
وی در پایان در پاسخ به این پرسش که "آیا جمهوری اسلامی ایران برنامه ای برای صادرات این هواپیمای جنگنده دارد؟"، اظهار کرد: این جزو برنامه های بعدی خواهد بود.
برای دیدن بقیه عکس ها به ادامه مطلب مراجعه کنید

Amir Pourmand (13 of 23).jpg
Amir Pourmand (14 of 23).jpg
Amir Pourmand (15 of 23).jpg
Amir Pourmand (22 of 23).jpg
Amir Pourmand (23 of 23).jpg
Amir Pourmand (21 of 23).jpgموضوع :
عکس و پوستر ,  سیاسی ,  خواندنی ,