این شبکه جاسوسی با هدف شنود مکالمات و ارتباطات حزب الله  در منطقه ای نزدیک رودخانه لیطانی واقع در جنوب لبنان فعالیت می کرد .

این منبع امنیتی لبنان دراین خصوص گفت که هواپیماهای جنگی رژیم اسراییل بامداد امروز دستگاههای جاسوسی که در حد فاصل روستاهای "طرفلسیه" و "الزراریه"  کار گذاشته شده بود را منهدم کردند.

حزب الله لبنان نیز امروز با صدور بیانیه ای ضمن تایید این خبر افزود که دشمن صهیونیستی امروز با منفجر نمودن ، این دستگاه شنود که حزب الله موفق به کشف آن شده بود آنرا ازبین برد اما به کسی آسیبی نرسید.

این منطقه در خارج از حوزه عمل نیروهای "یونیفل" در جنوب این کشور قرار دارد . در همین حال منابع آگاه گفتند که هواپیماهای جنگی رژیم صهیونیستی همچنان در آسمان جنوب لبنان در پرواز هستند.

شایان ذکر است که دو حادثه مشابه دیگر در فوریه 2012 و دسامبر سال گذشته در جنوب لبنان رخ داد ولی مسئولان رژیم صهیونیستی در خصوص این دو حادثه اظهارنظری نکرده بودند .

به گزارش خبرگزاری فرانسه، حزب الله لبنان در جنوب این کشور شبکه ارتباطات تلفن ثابت ویژه ای دارد که اسرائیل سعی می کند با نصب دستگاههای جاسوسی مکالمات نیروهای حزب الله را شنود کند


موضوع :
خبری ,  سیاسی ,