شک نکنید که تنگه هرمز بسته می شود

نمایندگان مجلس پیش‌نویس طرحی را تهیه و در آن توصیه کرده‌اند برای مقابله با تحریم‌های نفتی که علیه ایران به اجرا گذاشته شده، «تنگه هرمز بسته» و از حرکت تانکرهای نفتی، جلوگیری شود...

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز، قیمت نفت از زمان اجرای تحریم‌ها علیه ایران طی چهار روز گذشته بیش از 11 دلار افزایش داشته است. این در حالی است که با توجه به کاهش تولیدات صنعتی آمریکا و چین انتظار می‌رفت، بازار نفت روندی نزولی را تجربه کند. اما طرح نمایندگان کمیته سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی پیش‌بینی‌های غرب درباره روند نزولی کاهش بهای نفت را نقش بر آب کرد. نمایندگان مجلس پیش‌نویس طرحی را تهیه و در آن توصیه کرده‌اند برای مقابله با تحریم‌های نفتی که علیه ایران به اجرا گذاشته شده، «تنگه هرمز بسته» و از حرکت تانکرهای نفتی، جلوگیری شود.

همزمان با این اتفاقات، رسانه های غربی شایعاتی را منتشر می‌کنند مبنی بر اینکه آمریکا در حال حرکت دادن تجهیزات نظامی به سوی خلیج فارس است تا از اقدام ایران برای بستن تنگه هرمز جلوگیری کند؛ افزون بر این، شمار جت‌های جنگنده آمریکایی نیز در منطقه افزایش پیدا کرده است.

اسماعیل کوثری، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تکذیب این شایعات گفت: هیچ تحرکی از سوی نیروهای نظامی امریکا در خلیج فارس دیده نمی شود و آنها هیچ اقدام نظامی در این راستا نمی توانند انجام دهند.

وی در ادامه تأکید کرد: ما و برخی دیگر از نمایندگان مجلس طرحی ارائه دادیم و گفتیم در صورتی که به ما اجازه صدور نفت از طریق تنگه هرمز را ندهند، ما این تنگه را خواهیم بست. این قضیه ربطی به تجدید نظر در خصوص تحریم ها از سوی غرب ندارد و بحث تحریم جداست. اگر جلوی صدور نفت ما را بگیرند تنگه هرمز را خواهیم بست.

کوثری در پایان گفت: اگر تنگه هرمز بسته شود، غرب هزینه سنگینی در قبال رفتار نادرست خود در برخورد با حق قانونی ایران پرداخت خواهد کرد.
موضوع :
خبری ,  سیاسی ,